Info aktuálne novinky v  ISSF
Úvodná stránka
KONFERENCIA ObFZ
Vedenie ObFZ....
Podklady pre skusky HU a US
ISSF - info....
Spravodaje ObFZ 2017/2018....
Delegačné listy 2017/2018....
Rozhodcovia a delegáti 2017/2018
Rozpis suťaží 2017/2018
Tabuľky ....
Tlačivá
Rozhodcovia a delegáti....
Trénersko-metodická komisia....
Spravodaje ObFZ 2016/2017....
Spravodaje ObFZ 2015/2016....
Delegačné listy 2016/2017....
Rozpis suťaží 2016/2017....
Fotogaléria....
VIZUALIZACIA štadiona ZV
Diskusné fórum
Mapa sídla ObFZ

Dátum pridania: 25.08.2017        Počet zobrazení: 396          Tlačiť článok

Info aktuálne novinky v ISSF

23.08.2017

Dobrý deň, vážení kluboví manažéri,


1) doterajšie kontroly na platnosť licencií všetkých trénerov a ostatných osôb pri nominácií (zápis zo stretnutia) na konkrétne stretnutie, sa na základe požiadavky technického úseku SFZ zmenili tak, že UŽ PRI NAHRÁVANÍ do Vaších družstiev ( v ISSF / družstvá) ich nepridáte do družstva, pokiaľ daná osoba nevyhovuje potrebným licenciám a nastaveniam súťaže.

2) rozhodnutím Ekonomického oddelenie SFZ je možné faktúry (nielen s odstupným) na SFZ zasielať aj elektronicky (v pdf formáte aj s prílohami, pokiaľ sú) na emailovú adresu fakturacia@futbalsfz.sk
Opätovne Vám pripomíname, že pokiaľ faktúry nebudú obsahovať správne údaje (hlavne číslo platobného predpisu vygenerovaného v ISSF), bdú Vám vrátené. Návod ku generovaniu Platobných predpisov je tu:

 http://www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy

3) dovolujem si Vám pripomenúť spôsob fakturácie odstupného za hráčov. Kompletnú informáciu nájdete na tomto odkaze.

http://www.futbalsfz.sk/issf-platobne-predpisy

Poprosím Vás si poriadne prečítatť tento návod a hlavne pripomínam že:

"Vo faktúre (vystavuje ju Váš účtovník), ktorú zasielate na SFZ, je POVINNÉ uviesť v položke faktúry ID platobného predpisu (číslo platobného predpisu). Pokiaľ položka faktúry nebude obsahovať ID platobného predpisu pre ovenie na SFZ, faktúra sa nebude považovať za úplnú a nebude uhradená.

Splatnosť faktúry uvádzajte 10 dní. (SFZ uhrádza faktúry BEZODKLADNE, najneskôr však do 10 dní)

Prehľad vygenerovaných platobných predpisov nájdete v menu Prehľad platobných predpisov."

4) prosíme aby ste informovali svojich hráčov o prihlasovaní, zmene emailu alebo vygenerovaní nového hesla.

Pri prihlasovaní do systému ISSF je potrebné:
1.prihlasovacie meno (čo je registračný email alebo používateľove registračné číslo). V prípade, že si používateľ chce zmeniť email, prihlási sa do ISSF a zmení si ho v časti "môj účet", alebo používateľ navštívi akúkoľvek futbalovú matriku, alebo jeho klubový manažér požiada o zmenu cez ISSF - pomoc.
2.prihlasovacie heslo (ak si ho používateľ nepamätá, tak pod prihlasovacími údajmi je možnosť "zabudli ste heslo?" - pokračuje kliknutím na tento text, v tomto momente sa objaví riadok, aby ste zadali aktuálny email a kontrolný text. Kontrolný text je schválne trošku ťažšie čítateľný (kvôli umelej inteligencii na získavanie hesiel používateľov), preto je možné že text neprečítate hneď na prvykrát správne (ak kliknete na text, ktorý nie je čítateľný, vygeneruje sa iný). V tomto momente, ak správne vyplníte tieto dva riadky Vám systém ISSF vygeneruje nové prihlasovacie heslo, no POZOR, v tele emailu je aj link pre aktiváciu tohto nového zaslaného hesla, na ktorý je potrebné kliknúť predtým!!!
Súhrn: heslo si dajte skopírovať (pomocou ctrl+c alebo pravým tlačítkom na myši + kopírovať), potom kliknúť na link pre aktiváciu tohto hesla, presmeruje Vás na stránku ISSF a nové heslo Vám bolo aktivované. Kliknúť na "na úvodnú stránku", zadať email a vložiť heslo (crtl+v alebo pravým tlačítkom na myši + vložiť). Systém zároveň žiada aby ste si zadali nové heslo a to dvakrát pod sebou kvôli kontrole. Úspešne ste zmenili heslo a pracujete v systéme.

5) dovoľujem si Vám zaslať touto cestou zopár informácií a návodou, ako registrovať športových odborníkov. Pozbierali sme najčastejšie otázky za posledný týždeň.

K samotnej technickej stránke registrácií je len jedna pripomineka a to je jedinečnosť emailovej adresy - jedinečnosť emailovej adresy sa časom zruší, už je to v pláne vývoja.
Téma povinné a nepovinné osoby:
- kedže Zápis o stretnutí je a musí byť len jeden pre všetkých viac ako 400 súťaží, nie je možné určiť univerzálne ktoré polia sú na ktorých úrovniach povinné a taktiež je nám jasné, že registrácia športových odborníkov “chvíľu” potrvá, nie sú všetky polia povinné (hlásateľ, videotechnik, lekár/zdravotník a podobne). Postupne však budeme tieto polia prepínať na povinné, predpokladamá že v zimnej prestávke, dovtedy je dosť času si športových odborníkov doregistrovať.
- čo sa týka trénerov a asistentov, tam je situácia nastavená tak, že podľa platných noriem musí mať každý tréner, asistenti, kondičný tréner a tréner brankárov potrebné trénerské vzdelanie a musia byť zaregistrovaný s potrebnou licenciou v matrike trénerov. 
- Vedúci/tímový manažér, odporúčame aby to boli tímový manažéri, nemýľte si prosím Tímového manažéra ako rolu v ISSF a ako športového odborníka, od jarnej časti pravdepodobne tieto dve veci zlúčime
- Lekár / Zdravotník, najčastejší problém, pod pojmom licencia rozumejte prosím akékoľvek zdravotné vzdelanie, ak máte doktora, ten má svoju licenciu (osobne cislo), ak máte nejakého zdravotníka, do Názov licencie uvedte “Diplom”, “Zdravotný kurz”, “Diplom”, do čísla licencie uvedte samotné číslo, alebo mesiac a rok získania diplomu, ukončenia kurzu  podobne, Platnosť od je povinná, platnosť do NIE JE povinna.
- Masér, presne ako Lekár / Zdravotník
- Bezpečnostný manažér - Bezpečnostný manažér podľa zákona 1/2014. 

Taktiež Vám chcem pripomenúť, že vygenerovať členské za trénerov, asistentov, kondičných trénerov a trénerov brankárov sa Vám podarí až vtedy, keď si na detaile družstva doplníte do realizačných tímov všetky potrebné osoby podľa rozpisu Vašej súťaže. Ak budú uložený na detaile družstva, objavia sa Vám aj v Členské - Tréneri.

Opätovne upozorňujem, že za klub sa platia členské poplatky len za hráčov, trénerov, asistentov, kondičných trénerov a trénerov brankárov. Platba klubu ako riadneho člena, právnickej osoby samozrejme tiež.


Na záver ešte odkaz na postup registrácie športových odborníkovhttp://www.futbalsfz.sk/issf-sportovi-odbornici


Súvisiace odkazy: , ,